Saturday, February 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Cüneyt Arkın, Güler Mocan’dan Olan Kızı Filiz’i kaçırmış

Cüneyt Arkın’ın ilk eşi Güler Mocan‘dan olan kızı Filiz‘i kaçırmaya kalktığını duymuş muydunuz? Asıl adı Fahrettin Cüreklibatır olan ünlü oyuncu…

By magazinout , in 60'lar , at Kasım 28, 2020

Cüneyt Arkın’ın ilk eşi Güler Mocan‘dan olan kızı Filiz‘i kaçırmaya kalktığını duymuş muydunuz?

Asıl adı Fahrettin Cüreklibatır olan ünlü oyuncu Cüneyt Arkın’ın eşi Betül Cüreklibatır’ı hepimiz tanıyoruz. Betül Hanım ile 1970 ve 1972 yıllarında evlenen Cüneyt Arkın, ilk evliliğini ise üniversite yıllarında tanıyıp sevgili olduğu Güler Mocan ile yapmıştı. Bu evlilikten Filiz adında bir kızı olan Cüneyt Arkın, Güler Mocan’dan evlendikten 4 yıl sonra, 1969 yılında ayrılmıştır.

Cüneyt Arkın'ın ilk eşi Güler Mocan'ı tanıyor musunuz
Güler Mocan ve Cüneyt Arkın

CÜNEYT ARKIN KIZI FİLİZ’İ KAÇIRIRSA…

Cüneyt Arkın, Türk Sineması’nın en yakışıklı ve en güçlü oyuncuları arasında yer alıyor. Özel hayatıyla da topluma örnek olan Cüneyt Arkın ile ilgili ilginç haberleri sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bu haberimizde 1968 yılına gidiyoruz. Cüneyt Arkın, Güler Mocan ile evli ve Filiz adında bir kızı vardır. Güler Mocan’ın ailesiyle arası kötü olan Cüneyt Arkın, eşini ve kızının yüzünü günlerce göremez ve sonunda kızı Filiz’i kaçırmaya karar verir.

1968 yılındayız… Cüneyt Arkın 31, eşi Güler Mocan ise 28 yaşında. Çiftin 1.5 yaşında Filiz adında bir kızı var. Cüneyt Arkın ve Güler Mocan’ın ailesinin arasında ise soğuk rüzgârlar esmekte…

Magazin Out olarak Türk basınının arşivlerini karıştırmaya devam ediyoruz. Usta oyuncu Cüneyt Arkın ve ilk eşi Güler Mocan’ın ailesiyle sorunları Türk basınına da o dönem yansımış. Kızı ve eşinin hasretiyle yanan Cüneyt Arkın bakın neler neler yapmış…

Cüneyt Arkın nostaljik haber
Cüneyt Arkın, yakalandıktan sonra “Maksadım çocuğumu sevmekti. Evdekiler bağırdı, çağırdı.” demektedir.
Fotoğraf, sakalları uzamış jönü Emniyet müdürlüğünde göstermektedir.

CÜNEYT ARKIN SİLAH ZORU İLE ÇOCUĞUNU KAÇIRMAK İSTEMİŞ!

Kayınpederinin şikayeti üzerine ünlü film artisti polis tarafından evinde yakalandı.

Polisler şöhretli film artisti Cüneyt Arkın’ı (Fahrettin Cüretlibatur) silah zoru ile birlikte çocuğunu kaçırmaya teşebbüs suçundan yakalamıştır.

Kayınpedederi Raşit Mocan’ın Erenköy Karakolu’na şikâyeti üzerine dün Fındıkzade, Füsun Palas Apartmanı’ndaki dairesinde yakalanan Cüneyt Arkın, “Maksadım bir buçuk yaşındaki kızımı biraz sevmekti. Kayınpederim kayınvalidem ve baldızım kıyameti koparttı.” demiştir.

cuneyt arkin karisi guler kayinpederi rasit mocan
Cüneyt Arkın’ın kayınpederi Raşit Mocan

Cüneyt Arkın, “Eşkıya Halit…” filminde birlikte oynadığı arkadaşı Adnan Mersinli ile birlikte sabaha karşı 03.00 sıralarında karısı ve çocuğunun kaldığı Göztepe Eminali Paşa Caddesi 9/11 numaralı apartmana gitmiştir. İddiaya göre yakışıklı aktör kapıyı kırarak içeriye girmiş, tabancasını doğrultarak ‘Kızımı istiyorum’ diye bağırmıştır.

Korkuya kapılan aile bir buçuk yaşındaki Füsun Arkın’ı babasına vermiştir. Kızı ile birlikte caddeye inen Cüneyt Arkın, tam arabasına bineceği sırada kayınpederi, karısı, baldızı ve kayınvalidesinin “Polis yok mu? Çocuk kaçırıyorlar! İmdat!” diye bağırmaları üzerine şaşırmıştır.

Cüneyt Arkın'ın ilk karısı Güler

Bekçilerin de düdük çalması üzerine çocuğu bırakıp kaçan Arkın’la arkadaşı öğleye doğru yakalanmışlardır.

Sakalı uzamış bir vaziyette Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Cüneyt Arkın, “Karım Güler’le fakültede tanışmıştık. Ben film çevirmeye başlayınca ailesi ile aramız açıldı. Karım boşanma davası açtı, sonra barıştık.” demiş ve şunları ilave etmiştir:

Cüneyt Arkın'ın kızı Filiz

“Buna rağmen kayınvalidem, karımı ve kızımı vermiyordu. Bizim yanımızda oturun diyordu. Ben bunu kabul etmiyordum. O günden beri kızımı ve karımı görmemiştim. Dün akşam sergi sarayına gideceğini telefonda bildirdi. Doğum günüydü. Hediyeler aldım, sergi sarayına gittim. Anons ettirdim.

Cüneyt Arkın Filiz Mocan

Emniyet Müdürlüğü’nde Kapıda bekledim, yoktu. Meraklandım karşıya gittim. Vakit biraz geç olmuştu, buna rağmen zili çaldım, kapıyı açtılar. İçeriye girdim, çocuğumu kucağıma alıp sevmek istedim. Hep bir ağızdan bağırdılar. Ben de panikledim biraz da korkumdan caddeye kaçtım. Çocuk hala kucağımdaydı. Sonra geri verdim. Karımı deli gibi seviyorum, o da beni seviyor. Bu işe benden fazla üzüldüğünü biliyorum. Ne yazık ki elinden bir şey gelmiyor.

Cüneyt Arkın aslında karısı Güler Mocan ile çok mutluydu. Kızları Filiz ile bu mutluluk kat be kat artmıştı. Fakat yıllar sonra Cüneyt Arkın’ın filmlerde oynamasıyla birlikte gelen şöhret ve yoğunluk bu yuvanın yıkılmasında etkili oldu.

Cüneyt Arkın bu durumu 1999 yılında verdiği röportajda şöyle özetler:

“Güler haklıydı. Hiçbir kadın böyle bir tempoya dayanamazdı. Düşünsenize, hiç boş zamanım yok. Sürekli film çekimleri, Anadolu kentleri, hastaneler. Dayanamadı ve ayrıldık”

Cüneyt Arkın – 1999

Magazin Out olarak sizlerin hiç duyup görmediği haberleri araştırmaya devam ediyoruz. Sosyal medyadan bizleri takip ederek bize destek olabilkir, bu yazının sonundaki yorum bölümüne de düşüncelerinizi yazarak da işimizi daha doğru yapmamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz Türkan Şoray, Annesi Meliha Şoray ve Sevgilisi Rüçhan Adlı Karakola Düştü başlıklı yazımız da size göre olabilir. Bir bakın deriz 🙂

Son güncelleme: Aralık 2, 2020

Comments


Yorum yaz