Wednesday, January 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Fırat Dizisinde Ölümden Dönen Gülben Ergen – 1997

Star TV’de yayınlanan Fırat Dizisinde, Gülben Ergen boğulmaktan son anda kurtulmuş.

By magazinout , in 90'lar , at Kasım 19, 2020

Gülben Ergen‘in 90’lı yıllarda yayınlanan Fırat dizisinde ölümden döndüğünü biliyor muydunuz? İşte o nostaljik haber ve detaylar…

1997 yılında Star TV’de yeni bir dizi yayınlanmaya başlamıştı. Özel kanalların zirve yaptığı, rakip kanallar arasındaki rekabetin üst düzeye çıktığı dönemde Star TV ‘Fırat’ dizisiyle bombayı patlatmıştı.

Dizinin başrolünde ‘imparator’ lakaplı türkücü İbrahim Tatlıses yer alıyordu. İlk bölümleri Şanlıurfa’da gerçekleştirilen dizide İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo da dizide oğlu rolündeydi. Hülya Avşar ile güzellik atışmalarına henüz girmemiş olan Gülben Ergen de Tatlıses’in eşi rolünde oynuyordu Fırat dizisinde.

Gülben Ergen'in Ölümden Döndüğü Sahne

FIRAT DİZİSİNİN BOĞULMA SAHNESİ VE GÜLBEN ERGEN

Diziyi izleyenler hatırlar… Gülben Ergen’in canlandırdığı karakter Fırat Nehri’ne girer neşe saçar, fakat ilerleyen dakikalarda bir felaket yaşanır.

Fırat Nehri’nin azgın sularıyla bir süre boğuşan Gülben Ergen ölüm tehlikesi atlattı. Sanatçıyı çekimleri izleyen bir vatandaş kurtardı. Soğuk suda uzun süre kaldığı için hastalanan Gülben Ergen, çıkması beklenen albümünü de erteledi.

1997 yılının gazetesinde bu şöyle haberleştirilmiş:

Fırat’ta yüzerken birden heyecanlanan ve boğulma tehlikesi geçiren Gülben Ergen’i çekimleri izleyen bir vatandaş kurtardı.

Uzun süre soğuk suda kalan ve çekimlerden sonra hastalanan Gülben Ergen, yeniden sağlığına kavuşuncaya kadar çalışmalara ara verildi. Çekimleri keserek evine dönen Gülben Ergen, bayramda piyasada olması planlanan yeni albümünün çıkış tarihini de hastalığı nedeniyle ertelemek zorunda kaldı. Bu arada İbrahim Tatlıses olaydan ötürü çok üzgün olduğunu belirtti. Olay anını görüntülediklerini belirten İbrahim Tatlıses, bu görüntülere ‘Fırat’ adlı şarkısı için hazırlayacağı klipte yer vermeyi düşündüğünü söyledi.

Gülben Ergen’in ölümden döndüğü izleme gafletinde bulunursanız aşağıdaki Youtube butonu size yardımıcı olabilir 🙂

Son güncelleme: Aralık 2, 2020

Comments


Yorum yaz