Saturday, February 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Geçmişin Çocuğu Bugünün Yıldızı Burçin Terzioğlu! 10 yaşında 61 filmde oynadı

Burçin Terzioğlu, günümüzde televizyon ve sinema projelerinin en gözde kadın oyuncuları arasında yer alıyor. Henüz 4 yaşında kamera karşısına geçen…

By magazinout , in 90'lar , at Kasım 29, 2020

Burçin Terzioğlu, günümüzde televizyon ve sinema projelerinin en gözde kadın oyuncuları arasında yer alıyor. Henüz 4 yaşında kamera karşısına geçen Burçin Terzioğlu’nun çocukluk fotoğrafını bulduk ve çocukluk döneminde kendisiyle ilgili yapılan nostaljik bir haberi Magazin Out farkıyla sizlere sunuyoruz.

İŞTE BURÇİN TERZİOĞLU’NUN ÇOCUKLUĞU!

Sektöre 4 yaşında giriş yapan ve çok sayıda film ve dizide oynayan Burçin Terzioğlu 1990 yılında Hürriyet gazetesine konu olmuştu. “Yaşı küçük, şöhreti büyük: 10 yaşında ama 61 filmde oynadı” başlığı ile servis edilen haberde Burçin Terzioğlu’nun o zamana kadar yaptıkları ve gelecekle ilgili planları da yer almış.

Terzioğlu’nun Hülya Avşar ile birlikte çekilen bir fotoğrafın da yer aldığı haberde, güzel oyuncunun birlikte çalıştığı aktör ve aktristler de sıralanmış.

İşte o haber:

Burçin Terzioğlu Hayatı

10 YAŞINDAKİ BURÇİN TERZİOĞLU 61 FİLMDE OYNADI!

Henüz 10 yaşında olan İlkokul 4. Sınıf öğrencisi Burçin Terzioğlu, 4 yaşından beri kamera karşısına geçiyor.
Bugüne kadar 16 dizi ile 45 sinema filminde rol alan küçük oyuncu, Türkan Şoray, Hülya Avşar, Kadir İnanır, Cüneyt Arkın, İbrahim Tatlıses, Hülya Koçyiğit, Bahar Öztan, Perihan Savaş, Ekrem Bora ve Zeki Alasya gibi aktör ve aktristlerle film çevirdi.

YETENEKLİ VE BAŞARILI

4 yaşından beri kamera karşısında olan küçük yıldız Burçin Terzioğlu, geçen yıl Hülya Avşar’la ‘Fazilet’ adlı filmde birlikte oynamıştı. Burçin, ‘Filmlerde oynamak hoşuma gidiyor.’ diyor.

Ramazan ayı boyunca TV 2’de gösterilecek ‘Kavak Ailesi’ adlı dramada rol alan 10 yaşındaki Burçin Terzioğlu, çevirdiği film sayısıyla rekora gidiyor. 4 yaşından beri kamera karşısına geçen ve bugüne kadar 16 dizi ile 45 sinema filminde rol aldı.
Nejat Saydam’ın yönetmenliğini yapacağı ‘Kavak Ailesi’ adlı dramada Suna Pekuysal, Orçun Sonat, Bahar Öztan ve İsmail Hakkı Şen ile kamera karşısına geçen Burçin Terzioğlu’nun en büyük isteği Fatma Girik ve Müjde Ar’la da film çevirmek.
Küçük yıldız geleceğiyle ilgili olarak da ‘Benim için önce okulum geliyor. Büyüyünce doktor olacağım ama bunun yanında sinema oyunculuğunu da sürdüreceğim.’ dedi.

Burçin Terzioğlu'nun ailesi
Burçin Terzioğlu’nun kardeşleri

HANGİ FİLM VE DİZİLERDE ROL ALDI?

Burçin Terzioğlu’nun henüz 10 yaşına kadar yer aldığı projelerden bazıları şöyle:

Filmler: Patron Duymasın, Çıplak Vatandaş, Hasretinle Yaşanmıyor, İki Milyarlık Bilet, Baba Yüreği, Hayallerim Aşkım ve Sen, Fazilet
Diziler: Perihan Abla, Yeniden Doğmak, Doktorlar

Nostaljik haberleri ve artık unutulan eski magazin haberlerini sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bize destek olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, aşağıdaki yorum bölümünden düşüncelerinizi ve önerilerinizi aktarabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz Adile Naşit ile ilgili şu haberimiz de ilginizi çekebilir: Adile Naşit’in Yürek Burkan Hayat Hikayesi! 2 Ölüm Haberini de Sahnede Aldı

Son güncelleme: Aralık 2, 2020

Comments


Yorum yaz