Monday, January 25, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Hülya Koçyiğit’in Ölümden Döndüğü Kaza! (1973)

Hülya Koçyiğit‘in ölümden döndüğü set kazasını duymuş muydunuz? 70’li yıllarda sette uğradığı bir kaza nedeniyle gözünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya…

By magazinout , in 70'ler , at Aralık 2, 2020

Hülya Koçyiğit‘in ölümden döndüğü set kazasını duymuş muydunuz? 70’li yıllarda sette uğradığı bir kaza nedeniyle gözünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Yeşilçam’ın ünlü starının yaşadıklarını sizler için derledik.

Magazin Out olarak hiç duymadığınız içeriklere yer vermeye devam edeceğiz. Sosyal medyadan bizi takip ederek destek olabilir, yorum bölümünden de düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz.

HÜLYA KOÇYİĞİT GÖZLERİNİ KAYBETME TEHLİKESİ GEÇİRDİ

Şimdi gelelim haberimize… 1973 yılındayız… Türk Sineması’nın ünlü ismi Hülya Koçyiğit, film setinde büyük bir kazaya karışıyor. 12 bin watt’lık spot lambasının camları patlıyor ve Hülya Koçyiğit de gözlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

Haberimiz ise şöyle:

Hülya Koçyiğit Gülşan Alkoçlar çocukluğu

HÜLYA KOÇYİĞİT: MİLYON VERSELER BU KADAR SEVİNMEM

“Mutsuzluğa doğru itilirken dünyam değişti. Birden aydınlığa çıktım. Bana şu anda milyon verseler bu kadar sevindiremezler”

Hülya Koçyiğit

Film çekimi sırasında 12 bin watt’lık bir spot lambasının camı patlayınca gözlerini kaybetme tehlikesiyle karşılaşan ve dünyası kararan Hülya Koçyiğit, Antalya’dan gelen müjde ile mutluluk içinde yüzmeye başlamıştı.

Kızı Gülşah’ı Suadiye’deki yazlık evinin balkonunda dizine oturtmuş mutluluğu onunla paylaşıyordu. Hem gözleri açılmış hem de Antalya Film Festivali’nde ‘Yılın Kadın Sanatçısı’ seçilmişti.

Hülya Koçyiğit kaç yaşında
Hülya Koçyiğit gençliği

Kızı Gülşah’ı dizinden indirdi, balkonun parmaklıklarını saran hanımelini kopartıp uzun uzun kokladı ve titrek bir sesle konuşmaya başladı:

“1969 yılında da Antalya Film Festivali’nde Yılın Kadını’ seçilmiştim. Lohusa yaralarında olduğum için ödülümü almaya gidememiş, bana karşı gösterilen ilgiye karşılık veremediğim için çok üzülmüştüm. Rastlantıya bakınız, bu defa da gözlerimin açılmamış olmasıydı yine Antalya’ya gidemeyecektim. Film çalışması sırasında geçirdiğim kazadan sonra dünyam kararmış, ıstırap içinde kalmıştım. Gözlerime adeta küçük şişler saplanıyor, boş hayaller kuruyordum. Gözlerim açıldıktan sonra aldığım müjde mutluluğuma mutluluk kattı.

Son güncelleme: Aralık 2, 2020

Comments


Yorum yaz