Wednesday, January 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Kemal Sunal Hakkında Yapılan İlk Nostaljik Haber – 1974

Türk Sineması’nın gözbebeği Kemal Sunal ile ilgili eski bir haber ulaştı elimize. Ünlü oyuncunun gelişimini gözler önüne seren bu haberde,…

By magazinout , in Nostalji , at Aralık 14, 2020

Türk Sineması’nın gözbebeği Kemal Sunal ile ilgili eski bir haber ulaştı elimize. Ünlü oyuncunun gelişimini gözler önüne seren bu haberde, Türk Sineması’nın o dönemki durumu ve Kemal Sunal’a bağlanan umutlar ile ilgili çıkarıp yapabilmemiz de mümkün.

Nostaljik içerikler ve Türk Sineması’nda kimsenin bilmediği fotoğraf ve nostaljik haberlere devam ediyoruz. Magazin Out olarak nostaljik haber serimizde bugün Kemal Sunal var. Kısa süre önce de Kemal Sunal’ın Hiç Görülmemiş Fotoğrafı başlıklı bir haberi yazmış ve ünlü oyuncunun Salak Milyoner Filmi sonrasındaki röportajını size aktarmıştık.

Kemal Sunal Türk Sineması’nın en iyi oyuncuları arasında yer aldığı gibi en komik oyuncu denildiğinde de akla gelen sayılı oyunculardan. Deve Kuşu Kabare’de kendisini geliştirdikten sonra Tarık Akan’ın başrolde oynadığı ‘Oh Olsun’ filminde yer alan ünlü oyuncu, sinema seyircilerini gülmekten yerlere yatırınca yönetmen Ertem Eğilmez’in de ümit bağladığı bir isim olarak çıkıvermiş.

Kemal Sunal Oh Olsun Filminde Basketci rolunde

Oyuncu seçimleriyle bilinen ünlü yönetmen, Kemal Sunal’ın ilk filminde yan rolü canlandırdığı bir karakterle tutmasından hemen sonra ona reddemeyeceği bir teklif yapmış ve Salak Milyoner filminde başrol sunmuş.

Kemal Sunal Genclik Yillari

Nostaljik haberimiz de burada devreye giriyor. İşte 1974 yılında Kemal Sunal ile ilgili yapılan ilk haber…

“Bir süredir komedyen sıkıntısı çeken Türk Sineması şimdi bir gençten bahsediyor. Onda umutlanıp onda komediyi yaşatmayı düşünüyor. Kemal Sunal bu gencin ismi. Deve Kuşu Kabare Tiyatrosu’nun sanatçılarından olan Kemal Sunal, Oh Olsun filmindeki rolünden ötürü büyük ilgi görmüştü. Ve şimdi Salak Milyoner tipi ile beyazperdede ilk kez başrole çıkıyor.

Kemal Sunal DeveKusu Kabere Tiyatro
Kemal Sunal’ın Deve Kuşu Kabare yılları…

Bildiğimiz gibi Türk Sineması’nda artık komedi filmleri çevrilmiyor. Horoz Nuri, Adanalı Tayfur, Cilalı İbo tipleri tarihe karıştı. Kemal Sunal bu yüzden Ertem Eğilmez’in kafasına takıldı. Ve ciddi bir proje ile Türk Sineması’na itildi. Genç aktör Salak Milyoner filminde şayet seyirciyi memnun edebilirse, diğer mecralarda başka filmlerde devam edecek.

Salak Milyoner filminde Kemal Sunal’la birlikte rol alacak birçok komedyen var. Deve Kuşu Tiyatrosu’nun ünlü komedyenleri Zeki Alasya, Metin Akpınar, Münir Özkul ve Halit Akçatepe ilginç bir öyküyü anlatacaklar.

Kemal Sunal ilk nostaljik haber
Kemal Sunal hakkında yazılan ilk haber…

Filmin konusu Anadolu’dan İstanbul’a altın aramaya gelen 2 arkadaşın öyküsü. İstanbul’un taşı toprağı altın sözüne kanan Kemal Sunal ve Halit Akçatepe türlü maceralar geçiriyorlar. Sonunda kazdıkları çukurlar yüzünden gecekonduları çökertiyorlar. Bu arada gerçeği buluyorlar.”

Kemal Sunal içeriklerimize yer vermeye devam edeceğiz. Magazin Out olarak bizi desteklemek için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Magazin Out olarak unutulan magazin bombalarını ve nostaljik haberleri sizlere sunmaya devam edeceğiz. Kemal Sunal ile ilgili bu yazımız sizin hoşunuza gittiyse şu habere de bir gözatabilirsiniz: Kemal Sunal’ın Hiç Görülmemiş Fotoğrafı

Son güncelleme: Aralık 16, 2020

Comments


Yorum yaz