Wednesday, January 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Mahmut Hekimoğlu Kendi İşini Kurup Patron Oldu- 1978

Mahmut Hekimoğlu son hali ile günümüzde merak konusu olurken, aslında 70’lerde yükselen bir popülaritesi vardı. Özellikle Yeşilçam’ın efsane filmlerinden Aile…

By magazinout , in 70'ler , at Aralık 16, 2020

Mahmut Hekimoğlu son hali ile günümüzde merak konusu olurken, aslında 70’lerde yükselen bir popülaritesi vardı. Özellikle Yeşilçam’ın efsane filmlerinden Aile Şerefi ve Gülen Gözler filmlerinde canlandırdığı karakterler Mahmut Hekimoğlu’nun herkes tarafından tanınmasını sağlamıştı.

Bu filmlerden sadece birkaç yıl sonra ise Mahmut Hekimoğlu hakkında bir haber yayımlandı. Bu nostaljik habere göre, Hekimoğlu, sinemadan kazandığı paraları değerlendirmek için konfeksiyon atölyesi kurup patron oldu.

2016 yılında hayatını 61 yaşında hayatını kaybeden ünlü oyuncu hakkında 1978’de yayımlanan ve “Mahmut Hekimoğlu zenginliğe koşuyor” başlığı taşıyan bu haberi sizlere sunuyoruz.

mahmut hekimoglu gencligi
Mahmut Hekimoğlu Gençliği

MAHMUT HEKİMOĞLU’NUN YENİ İŞİ

Bir konfeksiyon atölyesi kurup erkek giyimi üzerine çalışan Mahmut Hekimoğlu, “Sinema artık zevk için düşündüğüm bir olay.” diyor.

“Yılda üç film çeviririm. O da beğendiğim senaryo olursa sinema artık sadece bir zevktir benim için.” böyle diyor Mahmut Hekimoğlu. Arkadaşları da haklısın diyor. Hatta mağazasına gelen ünlü oyuncu ve yönetmenler bile…

Kişi ekonomik özgürlüğünü kazanınca daha sağlıklı daha mantıklı düşünüyor. Bundan üç yıl önce sinema arzusu ile yanan varını yoğunu sinemaya adayan Mahmut Hekimoğlu fazla yormadı kendini. Bir yıl sonra “Bu iş geçici bir zevk. Ben kafamı kullanmayalım.” dedi. Ve yeni işlere el attı. Önce bir mağazada plak kaset sattı. Sonra giyim eşyaları işine girişti. Gelirini sinemadan değil de bu yan işlerden almaya başladığı zaman da sinema ikinci plana düştü. Sevdiği istediği filmlerde oynadı.

mahmut hekimoglu 70ler
Mahmut Hekimoğlu – 1978

TOPTANCI PATRON

Sinemada isim olduğu zaman ise bambaşka bir havaya girdi. Aslında kişi olarak ihtiraslı olmayan Mahmut Hekimoğlu, hayalperest de olmak istemedi. Ve biriktirdiği parasını İstanbul’da bir atölyeye yatırdı. Yakın arkadaşı ile kurduğu atölye takım elbise, gömlek yapmaya başladı. Bayramlar yılbaşı derken işleri açıldı. Kısa bir zaman sonra da iyi bir patron oldu. 

Beyoğlu’nda lüks bir apartman katındaki toptancı mağazasından değişik kentlere elbise gönderiyor. 

mahmut hekimoglu son hali
Mahmut Hekimoğlu son hali

Kendi zevki ile seçtiği kumaşları son model elbiseler haline getiriyor. Her gün de cirosu artıyor.

Onu dinleyip “Zamanında biz yapamadık. Aferin aklını kullandın.” diyen yönetmen ağabeyleri de hak veriyor, destekliyor. Kısaca Mahmut Hekimoğlu istikbalini sinemanın eline bırakmadı. huzur ve güvence için de sinema yapmak istiyor.”

Magazin Out olarak nostaljik haberlere ve unutulan magazin bombalarına yer vermeye devam edeceğiz. Mahmut Hekimoğlu hakkındaki bu içeriğimiz hoşunuza gittiyse sizleri şu habere de bekliyoruz 🙂 Yeşilçam’ın Sır Kadını: Filiz Akın

Son güncelleme: Aralık 16, 2020

Comments


Yorum yaz