Wednesday, January 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Mirkelam, Şebnem Ferah ve Teoman’ın Doğuşu

Mirkelam, Şebnem Ferah ve Teoman ile ilgili yapılan nostaljik bir haber ile karşınızdayız… (Bonus: Ah Canım Vah Canım Ahmet…) 90’lı…

By magazinout , in 90'lar , at Kasım 19, 2020

Mirkelam, Şebnem Ferah ve Teoman ile ilgili yapılan nostaljik bir haber ile karşınızdayız… (Bonus: Ah Canım Vah Canım Ahmet…)

90’lı yıllar Türkçe Pop ve Türkçe Rock günümüzde bile hâlâ birçoğumuzun favori parçalarını içeriyor. Bu dönemdeki müzik yıllar geçmesine rağmen unutulamıyor. Gerek müzik altyapısı gerekse sanatçıların kalitesi bunda etkili şüphesiz.

90’lı yıllarda çok sayıda şarkıcı gelip geçmesine rağmen tutuabilenlerin sayısı ise bir o kadar az maalesef… Çok sayıda şarkıcı o dönemde bir albümün ardından sönüp giderken, bazı şarkıcıların ise yeri yıllanmış şarap gibi gün geçtikçe daha da kıymetleniyor. İşte bu şarkıcılardan 3’ü bugünkü konumuz: Mirkelam, Şebnem Ferah ve Teoman.

90'lar şarkıcıları

1998 yılından bir haberle karşınızdayız… Mirkelam 32, Şebnem Ferah 26, Teoman ise 31 yaşında.

İşte o haberi MagazinOut farkıyla size sunuyoruz:

Yeni şarkıcılardan yeni albümler…

İlk albümleriyle beğeni kazanıp bir anda dikkatleri üzerine çeken Şebnem Ferah, Mirkelam, Teoman ve Ahmet, şu sıralar yeni albümlerinin hazırlıklarıyla uğraşıyor.

İkinci albümünü Number One’dan çıkaracak olan genç rock şarkıcısı Teoman, bu çalışmasında yine çizgisini bozmuyor.

‘Kadın’ adlı albümüyle adından söz ettiren Şebnem Ferah ise ikinci albümünün şarkılarının hazır olduğunu ve önümüzdeki günlerde İskender Paydaş ile birlikte stüdyoya gireceğini söyledi.

Uzun süredir ortalıklarda görünmeyen Ahmet, bir başka deyişle ‘Ah Canım Ahmet’ de, üçüncü çalışması için kolalrı sıvadı. Bu kez bir sürpriz yaparak farklı bir sound’la dinleyicinin karşısına çıkacağını belirten Ahmet, kayıtlarının bir bölümünü Almanya’da gerçekleştirdiğini söyledi. BMG Müzik ile anlaşan Ahmet, promosyonunun da farklı olacağını belirtti.

Bu arada yaklaşık 3 yıldır albüm yapmayan Mirkelam, mayıs ayının başında ikinci albümünü piyasaya çıkaracak. Kendi bestelerinden oluşan bir çalışma hazırladığını belirten ve ‘Herkese neler yapabileceğimi bir kez daha göstereceğim.’ diyen genç şarkıcı, yeni albümünden hayli umutlu.

Son güncelleme: Aralık 2, 2020

Comments


Yorum yaz