Wednesday, January 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Münir Özkul Alkolik Miydi? (70’lerden Nostaljik Haber)

Münir Özkul her ne kadar sinemadaki başarılı işleriyle bilinse de 70’li yıllardan önce tiyatroda da müthiş projelere imza atmıştı. O…

By magazinout , in 70'ler , at Aralık 9, 2020

Münir Özkul her ne kadar sinemadaki başarılı işleriyle bilinse de 70’li yıllardan önce tiyatroda da müthiş projelere imza atmıştı. O yıllarda başlayan alkol merakı ise Münir Özkul’un zaman zaman problem yaşamasına neden olduğu biliniyor.

Münir Özkul’un alkol problemi öyle bir hâle gelmiş ki dönemin gazetelerinin dedikodu köşelerinde bile yer almış.

“Münir Özkul alkolü bırakacak mı bırakmayacak mı?” başlığıyla yayınlanan haberde şu ifadelere yer verilmiş:

Münir Özkul Sarhoş
Münir Özkul ile ilgili 70’li yıllarda yapılan bir haber…

Münir Özkul, iddiaya tutuşanları yanılttı: İçmeyecek diyenler kazandı

“Ünlü sanatçımız Münir Özkul laf aramızda biraz içkiyi sever. Dostları her seferinde onu tarif ederken “Özkul iradeli gençtir. İstediği zaman bırakabilir” diye savunurlarmış.

Nihayet geçenlerde sahibi bulunduğu tiyatrodaki elemanlar ikiye ayrılmışlar. Bir kısmı Münir ağabey bırakır, diğer kısmı ise içkiyi bırakamaz diye iddiaya girmişler. Hem de yüklüce bir para koymuşlar ortaya. Nihayet sanatkâra durumu anlatmışlar; o gülere, “İçmeyecek diyenler kazandı’ demiş.

Demiş ama ötekiler bunu sağlama bağlamak için bir kağıt yazıp önüne uzatmışlar. Bunda ‘ARTIK İÇKİ İÇMEYECEĞİM, İMZA: MÜNİR ÖZKUL” yazıyormuş.

Hiç tereddüt etmeden imzalamış ve diğer taraf parayı kazanmış. Aynı akşam Münir’i oyundan sonra takip edenler onun bir meyhaneye gidip oturduğunu ve bir ufak rakı ısmarladığını görmüşler.

Hemen yanına sokulup, “Hani Münir ağabey artık içmeyecektin” deyince sanâtkar ama demiş, “”Ben sözümde duruyorum. Bu içki (ARTIK) değil ki, daha el bile değmemiş. Ben ‘artık içki’ içmeyeceğim diye kağıt imzaladım. ‘Hiç içki içmeyeceğim’ diye değil.”

Magazin Out olarak hiç duyulmamış nostaljik haberlere ve magazin bombalarına yer vermeye devam edeceğiz. 70’li yıllarda Münir Özkul’u konu alan bir dedikodu köşesiyle derlediğimiz bu haber hoşunuza gittiyse şu habere de gözatmanızı tavsiye ederiz: Zeynep İnanoğlu’nun Doğması ve Gülşen Bubikoğlu’nun Mutluluğu (1978)

Son güncelleme: Aralık 9, 2020

Comments


Yorum yaz