Wednesday, January 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Perihan Savaş’ın Sigara Hastası Köpeği

Perihan Savaş ve nostaljik bir haberle daha karşınızdayız. Yine 70’li yıllardayız… Yeşilçam’a 1971 yılında giriş yapan Perihan Savaş, yine aynı…

By magazinout , in Nostalji , at Aralık 3, 2020

Perihan Savaş ve nostaljik bir haberle daha karşınızdayız. Yine 70’li yıllardayız… Yeşilçam’a 1971 yılında giriş yapan Perihan Savaş, yine aynı yıllarda ilginç bir haberle sevenlerinin karşısına çıkmış.

Magazin Out olarak nostaljik içeriklere yer vermeye devam edeceğiz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Perihan Savaş ile ilgili nostaljik haberimizde ilginç ifadelere yer verilmiş. Sigaranın henüz yasaklanmadığı fakat karaborsada olduğu yıllarda haber metinleri bakın hangi kelimelerle kurulmuş:

Perihan Savaş Sigara Köpek

“Bu sevimli kaniş köpeği sigara içmiyor ama sigaraları parçalamaya bayılıyor.

Türk Sineması’nın genç sanatçılarından Perihan Savaş, ‘Prensi’nin sigara masrafından dert yanıyor.

Canı gibi sevdiği siyah kaniş köpeğinin sigaranın bulunmadığı dönemlerdeki masrafından perişan olduğunu söylüyor.

Kendisine “Günde kaç paket sigara içiyor?” diye sorduğumuz zaman şaşıran Perihan Savaş, gülerek şöyle cevap veriyor:

“Prens mi? O sigara içmez ki… Sadece sigaraları ziyan eder. Ben ne zaman elime sigara alsam yakmak için çakmağıma elimi atsam etrafımda dolaşmaya başlıyor. Ne yapacağımız şaşırıyorum. Önceleri çare bulduğumu sanarak ağzına bir sigara veriyordum. Alışkanlık haline geldi. Ağzına aldığı sigarayı parçalayarak tütünlerini yerlere dökmeye başladı.”

Sigaranın karaborsa olmasından sonra kendisine içebilecek kadar sigara bulabilen Perihan Savaş, ‘Prens’e bir çare düşünüyor.

Arkadaş ziyaretlerine gittiği ve alışveriş için dükkanları dolaştığı zamanlar ‘Prens’e de oyuncak bir sigara alıyor Perihan Savaş. Fakat bulamadığı için şimdilik ziyan olan sigaralara bakarak iç çekmekle teselli buluyor.”

Magazin Out‘a desteklerinizi sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek gösterebilirsiniz. 🙂

Zeki Müren’in Bıyıklı Halini Görmüş Müydünüz? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir…

Son güncelleme: Aralık 3, 2020

Comments


Yorum yaz