Saturday, February 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Türkan Şoray, Annesi Meliha Şoray ve Sevgilisi Rüçhan Adlı Karakola Düştü

Türkan Şoray‘ın annesi Meliha Şoray’ın anlattıkları herkesi şaşırttı! Tabi ki olay bundan yıllaaar yıllar önceye dayanıyor. Anne Meliha Şoray, henüz…

By magazinout , in 60'lar , at Kasım 27, 2020

Türkan Şoray‘ın annesi Meliha Şoray’ın anlattıkları herkesi şaşırttı! Tabi ki olay bundan yıllaaar yıllar önceye dayanıyor. Anne Meliha Şoray, henüz 18 yaşındaki kızı Türkan ve onun ünlü sevgilisi 40 yaşındaki Rüçhan Adlı arasında yaşananlar uzun süre konuşulmuş.

Fıkra gibi hadisede Türkan Şoray’ın dışarı çıkmasına engel olmaya çalışan annesi, Rüçhan Adlı ve yeğeni tarafından darp edilmiş. Olayın ardından Türkan Şoray, Rüçhan Adlı ve Adlı’nın yeğeni arabaya atladıkları gibi toz olurken, anne Meliha Şoray ise karakola giderek şikayetçi olmuş. 1963 yılının haberine göre, anne Meliha Şoray, Rüçhan Adlı’nın hem Türkan Şoray’a hem de kendisine göz koyduğunu iddia etmiş.

Üstüne üstlük anne ile kızının arasını açan olayda, Meliha Şoray kızıyla ilgili ‘Onu Allah’a havale ediyorum’ diyecek kadar sinirlenmiş.

Türkan Şoray, annesi ve sevgilisi Rüçhan Adlı
Türkan Şoray, annesi ve sevgilisi Rüçhan Adlı (1963)

Uzun zamandır arkadaşlık yaptığı Galatasaray İkinci Reisi Rüçhan adlı ile yeğeninin sokak ortasında annesini dövmelerine seyirci kalan film yıldızı Türkan Şoray, hadiseden üzüldüğünü söylemekte ve annesinin üzerine fazla durmaması gerektiğini bildirmektedir. Resimde Türkan Şoray, yeni çevirdiği bir filmin stüdyosunda görülüyor.”

Haberin tam metnini Magazin Out farkıyla okuyorsunuz:

Rüçhan Adlı ve Türkan Şoray gençlik yılları
Rüçhan Adlı ve Türkan Şoray

TÜRKAN ŞORAY ANNESİ VE SEVGİLİSİ KARAKOLLUK OLDU

“Türkan Şoray’ın dayak yediğini bildiren anne Meliha Şoray, kızının sevgilisi Rüçhan Adlı’nın kendisine de göz koyduğunu söyledi.

Film yıldızı Türkan Şoray’ın annesi Meliha Şoray, kızının ve kızının erkek arkadaşı Galatasaray Kulübü İkinci Reisi Rüçhan Adlı’nın darp ve hakaretlerine uğradığını iddia ederek, her ikisinden de davacı olmuştur.

36 yaşındaki kadını, kızı ve kızının arkadaşı evli ve bir çocuk babası Rüçhan Adlı’yı karakolluk eden olay, evvelki sabah Şişli’deki evlerinde başlamış ve bir ara sokakta da devam ettikten sonra karakolda son bulmuştur.

Türkan Şoray Rüçhan Adlı'yı öpüyor

RÜÇHAN ADLI VE YEĞENİ MELİHA ŞORAY’A SALDIRIR, TÜRKAN ŞORAY OLAYI İZLER

Tanınmış yıldızın annesinin iddiasına göre, Türkan Şoray, evvelki sabah saat 6 sularında saçını yaptıracağı bahanesiyle evden çıkmak istemiş fakat annesi buna muhalefet ederek, kızına beraber geleceğini söylemiştir. Bu yüzden aralarında sert bir münakaşa geçmiştir. Neticede Türkan Şoray bu isteğe boyun eğmiş ve beraberce dışarı çıkmışlardır. Evlerinin hemen berisindeki bir ara sokağa geldikleri sırada bir otomobil Meliha Şoray’ın üzerine doğru ilerlemiş ve onu bir duvara sıkıştırmıştır.

Bu arada arabadan inen Rüçhan Adlı’nın yeğeni, kadınla münakaşa ederken bir taraftan da “Dayı” diye bağırmaya başlamıştır. O arada Rüçhan Adlı da köşeden çıkarak hadiseye karışmıştır.

Kadının karakolda alınan ifadesine nazaran, Rüçhan Adlı ve yeğeni, kızının gözü önünde Meliha Şoray’ı sopa ile dövmüşlerdir. Kızı ise buna seyirci kalmıştır.

İtişip kakışma sırasında Meliha Şoray bileğinden ve kolundan yaralanmıştır. Kızını bırakmak istemeyen kadından bu suretle kurtulan Rüçhan Adlı, yeğeni ve Türkan Şoray arabaya binerek uzaklaşmışlardır.

Türkan Şoray Sevgilisi

MELİHA ŞORAY: TÜRKAN’DAN ALLAH NAZARINDA ŞİKAYETÇİYİM

Adli Tabiplikten 15 gün rapor alan ve durumu karakola ileten kadın, “Kızının peşini bırakmayan ve er geç onun istikbalini mahvedecek olan Rüçhan Adlı ve yeğeninden kanun önünde kızımdan da Allah nazarında şikayetçiyim.” Demiş, davasından asla vazgeçmeyeceğini söylemiştir.

Meliha Şoray, Rüçhan Adlı’nın daha önceleri de bir kere Kadıköy’de kendisini dövdüğünü ileri sürmüş ve kızının sevgilisinin kendisinde de gözü olduğunu iddia etmiştir.

TÜRKAN ŞORAY: ANNEMİN BUNU ANLAMASI LAZIM

Son çevirdiği filmi yaptığı stüdyoda kendisiyle konuştuğumuz Türkan Şoray daha ziyade Rüçhan Adlı’nın tarafını tutar görünmüş, ‘Ben nihayet rüştümü ispat etmiş bir kimseyim. Annemin de bunu anlaması lazımdır.” demiştir.

RÜÇHAN ADLI: ANNESİ BİZE KALDIRIM TAŞIYLA SALDIRDI

Rüçhan Adlı da hadisenin üzerinde durulmaması gerektiğini söylemiştir. Adlı, kadından kendilerine kaldırım taşı ile hücum ettiğini dillendirmektedir. Kadın da bunu kısmen kabul etmektedir.

Umumi hükümlere kalan dava, Rüçhan Adlı’nın yeğeninin bulunup ifadesinin alınmasından sonra adliyeye intikal edecektir.

Türkan Şoray ve Estetik Öncesi Gençlik Dönemi haberimiz de ilginizi çekebilir 🙂

Son güncelleme: Aralık 2, 2020

Comments


Yorum yaz