Wednesday, January 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Yeşilçam’ın Sır Kadını: Filiz Akın (1978’den Nostaljik Haber)

Nostaljik haberlerimize devam ediyoruz… 60’lı yıllardaki kariyeri 70’lerin sonlarına doğru özel hayatındaki gelişmeler nedeniyle duraksayan Filiz Akın, 1978 yılında ‘sır…

By magazinout , in 70'ler , at Aralık 14, 2020

Nostaljik haberlerimize devam ediyoruz… 60’lı yıllardaki kariyeri 70’lerin sonlarına doğru özel hayatındaki gelişmeler nedeniyle duraksayan Filiz Akın, 1978 yılında ‘sır kadın’ olarak ilan edilmiş. 1964-1974 yılları arasında Türker İnanoğlu ile evlilik gerçekleştiren Filiz Akın’ın ikinci evliliği ise merak konusu olmuş.

Kısa bir süre önce “Londra’da ‘öldürülen’ Yeşilçam’ın sarışın güzeli” başlıklı bir haberi size sunmuştuk. Bugünkü konumuz yine Filiz Akın… Özel hayatıyla ilgili basın mensuplarına net açıklamalar yapmayan ve birçok sanatçının aksine tam bir sır küpü olan Filiz Akın ile ilgili 1978 yılında ünlü gazeteci Aykut Işıklar bir haber yazmış.

Haberdeki metin ve kullanılan ifadeler günümüz gazeteciliğinden çok uzak görülse de döneme bu durumu döneme göre değerlendirmek en doğrusu olacaktır. Magazin Out olarak Yeşilçam’dan ilginç bilgilere ve unutulan nostaljik haberleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bu konuda sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın.

Gelgelelim haberimize… Yönetmen eşi Türker İnanoğlu’ndan ayrıldıktan sonra yeni sevgilisi ya da yeni eşinin kim olacağı merak konusu olan Filiz Akın, bu konudaki ketumluğunu sürdürmüş. Özel hayatıyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınan Filiz Akın, dedikoduların çıkmasına neden olsa da bu durumu pek önemsememiş anlaşılan.

Filiz Akın’ın ikinci eşinin ya da sevgilisinin merak edildiği haberde, usta gazeteci Aykut Işıklar şu ifadelere yer verilmiş:

Filiz Akin Nostaljik Haberler

SIR KADIN: FİLİZ AKIN

“1978 yılı ile ilgili açıklamalar yapan fakat özel yaşamı ile ilgili olarak konuşmaktan kaçınan Filiz Akın, “Kişi özel yaşamını yıldız olsa bile dillere düşürmemeli.” diyor.

Değişen bir şey olmayacak yeni yılda Filiz Akın cephesinde yine “sır kadın” olacak, yine gerçekler kesinkes öğrenilmeyecek. Çünkü Akın, “açıklıktan hele kişinin özel yaşamına ait olayların dillere dolaşmasından hoşlanmıyor. Sevmiyor hatta hatta iğreniyor. Bu yüzden de hakkında yalan yanlış ne konuşuşulsun susmayı ve derdini içine atmayı tercih ediyor.

Filiz Akın’ın eşinden ayrıldıktan sonraki özel yaşamı gerçekten ilginçtir. Çünkü öylesine şüphe ve meşhullerle doludur ki herkes bir şeyler söyler ama uydurur, gördüğü bir başka olayı yorumlar söyler. Bunlar yazılır çizilir de. Ama bir gün olsun gerçek tam gerçek diye kanıtlanarak ortaya çıkmaz. 

Filiz Akın özel yaşamının kendisine ait olduğunu kendisini halkın malı olsa da bunları bir ibadet gibi kendisinde kalması gerektiğini söyler. Kısaca sır vermez. Tabii bu yüzden çok yanlış anlaşılmış çok üzülmüştür. Ama gülü seven dikenine katlanır örneği “Madem ki susacağım bunlara göğüs germem gerekir” diyerek avunur. 

Filiz Akin Genclik yillari

EVLİLİK YOK YİNE

Şüphesiz genç ve güzel her kadın gibi gönlünde bir aslan yatıyor Akın’ın. Bu kişi yakın dostları tarafından da biliniyor. Zaman zaman yarı ciddi yarı hayal ürünü haberlerle kamuoyunun önüne gelir bu kişi. Ama dediğimiz gibi resmen açıklanmaz. Hatta üzerine gidilirse inkar da edilir bu sevgili. Bu yüzden kişilerin düşüncelerine saygı göstererek fazla üzerine gitmemeyi uygun gördük. 

Size ancak şu kadarlık bir açıklama yapabiliriz, onu da Filiz Akın’ın sözlerine güvenerek bu yıl da evlilik olmayacak. Akın, özel yaşamını gizli tutarak yine bekar kalacak. Ve bol bol çalışacak. Nasıl mı? Örneğin plak yapacak ilk kez bu yıl. İsrail’e, Almanya’ya gidecek. Belki iki amcasının davetine uyarak Amerika’ya kadar uzanacak. Kısaca çalışacak ve gizlice yaşayacak. Yaşamak mı bu da demeyin. O öyle istiyor.”

Nostaljik haberler ve unutulan magazin bombaları Magazin Out’ta yer almaya devam edecek… Haber önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilir, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek de bize destek olabilirsiniz.

Son güncelleme: Aralık 14, 2020

Comments


Yorum yaz