Wednesday, January 27, 2021
Gazete arşivleri, unutulan nostaljik haberler ve magazin bombaları…


Zeki Müren’in Bıyıklı Halini Görmüş Müydünüz?

Zeki Müren’in bıyıklı hali ile hiç görmediniz değil mi? Magazin Out olarak Sanat Güneşi Zeki Müren’in daha önce hiç görmediğiniz…

By magazinout , in Nostalji , at Aralık 3, 2020

Zeki Müren’in bıyıklı hali ile hiç görmediniz değil mi? Magazin Out olarak Sanat Güneşi Zeki Müren’in daha önce hiç görmediğiniz fotoğrafını sizlerle paylaşıyoruz 🙂

İstanbul beyefendisi denildiğinde akla gelen ilk isim olan Zeki Müren ile ilgili nostaljik bir haberle daha karşınızdayız.

Değeri her geçtiğimiz gün daha da iyi anlaşılan usta sanatçının öyle bir fotoğrafını bulduk ki, inanamazsınız…

Bıyıklı Zeki Müren’i ilk kez görüyorsunuz!

1974 yılında Avusturalya’ya giden ve o dönemin haberlerine göre Sydney’i kendisine hayran bırakan Zeki Müren, bıyık bırakma hikayesini şöyle anlatıyor:

Zeki Muren Biyikli Hali

Zeki Müren bıyıklarının hikayesini şöyle anlatıyor:

“Şöhret olmanın tatlı bir kokusu ve rahatsızlığı vardır. Şöhretlerin attığı her adım dünyanın her yerinde ilgiyle izlenir. Avusturalya’da da bu durumla karşılaştım bir kez daha… Ve tek başına gezebilmenin gözlerden uzak olmanın zevkini tadabilmek için ilginç bir fikir geldi aklıma.

Bir an kişiliğimden çıkış bir başka Zeki olmak istedim ve Sydney’in en meşhur erkek kuaförüne giriverdim. Erkekler için çeşitli renk ve biçimlerde saçlar ve bıyıklar satılıuyordu. En çok beğendiğim kumral olanından bir takım aldım ve 10 dakika içinde apayrı bir Zeki oluverdim.

Caddelerde dolaştım, parklarda oturdum, ömrümde ilk defa şöhretten uzak bir kişinin normal yaşantısını tattım. Bu arada dikkatimi çeken bir başka şey de beni hayli duygulandırdı. Bıyıklı halimde rahmetli babacığımın gençliğini andırmıştım. Bunu fark etmek buruk bir haz verdi.”

Zeki Müren’in nostaljik haber ve fotoğrafları için Magazin Out‘u takip etmeyi unutmayın. Bize sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek destek olabilir, yorum bölümünden de düşüncelerinizi ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

Kapıcılar Kralı’nın Kızıl Saçlı Güzeli: Sevda Ferdağ başlıklı yazımıza da gözatabilirsiniz 🙂

Son güncelleme: Aralık 3, 2020

Comments


Yorum yaz